Virtuální realita
na vašem zařízení!

FAQ – Často kladené otázky k rigidním SPC podlahám

S rostoucím zájmem o rigidní SPC podlahy se setkáváme se stále větším náporem zcela pochopitelných otázek našich zákazníků. Abychom vám pomohli lépe poznat nové rigidní SPC podlahy, rozhodli jsme se sepsat seznam často kladených otázek.

Můžu položit rigidní SPC podlahu na stávající podlahu?

Ano, pokud je součástí podlahy integrovaná podložka, jako je např. Experto Click SPC 50 nebo Experto Click SPC 50 plus. Tuto podlahu můžete položit na vaše staré lino, dřevěnou podlahu, dlažbu apod. Integrovaná podložka rigidních SPC podlah vyrovnává drobné nerovnosti. Samozřejmě zde platí, že by podklad měl být co nejvíce rovný a čistý, suchý.

Jaká je cena?

Cena rigidních SPC podlah je rozličná, a to na základě mnoha parametrů. Patří mezi ně tloušťka nášlapné vrstvy, povrchová úprava, embossing a především celková tloušťka podlahy, dále druh a tloušťka integrované podložky, propracovanost zámků, ale i formát jednotlivých lamel podlahy.

Cena rigidních SPC podlah se pohybuje v řádech vyšších stovek korun, ale je nutné počítat s tím, že často již nemusíte řešit dokupování speciální drahé podložky, lepidla nebo vyrovnávat drobné nerovnosti. Přehled aktuálních cen naleznete v našem ceníku.

Co je to rigidní podlaha?

Rigidní podlaha je definována jako tuhá, pevná a stabilní podlaha. Jednotlivé lamely (desky) podlahy jsou tvarově a rozměrově stálé a díky tomu odolají teplotním rozdílům i zvýšené vlhkosti.

Co je to SPC?

SPC je označení jádra podlahy, konkrétně se jedná o zkratku pro Stone Plastic Composite, což znamená, že jádro podlahy je tvořeno minerálním práškem, který je spojen minerálním kompozitem. Tento druh jádra, který obsahuje minerální složku a pojivo, které je tvořeno různými epoxidovými pryskyřicemi, které mají různé příměsi a vyžadují speciální technologické postupy se stará o stálost a pevnost podlahy. SPC podlahy jsou jedním ze zástupců rigidních podlah.

Jsou vhodné pro podlahové topení?

Rigidní SPC podlahy jsou přímo skvělou volbou pro podlahové vytápění, jelikož velmi dobře snáší teplotní rozdíly a odolají i teplu z teplovodního podlahového vytápění.

Jaká je tloušťka?

Tloušťka rigidních SPC podlah je rozdílná, takže ji nelze specifikovat. Platí však, že se jedná o tenkou podlahovou krytinu, která je tlustší, než byly lepené vinylové podlahy. Obecně se však tloušťka rigidní SPC podlahy pohybuje od 4 mm. V případě rigidní SPC podlahy Experto Click SPC 50 a Experto Click SPC 50 plus činí tloušťka 6 mm včetně integrované podložky.

Jsou vodotěsné nebo voděodolné?

Občas se můžete setkat s ne zcela správným označením, že jsou rigidní SPC podlahy vodotěsné. Ačkoli je celková konstrukce podlahy včetně spojů koncipována jako nepropustná, voda a zejména vlhkost si vždy dokáže najít cestu, kudy pod krytinu může zatéci. Rigidní SPC podlahy jsou tedy spíše voděodolné a díky tomu se hodí i do koupelny. Ačkoli mají jemnou protiskluzovou vrstvu, do sprchové koutu rozhodně vhodné nejsou.

Doufáme, že jste našli odpovědi i na vaše dotazy ohledně rigidních SPC podlah. Budeme rádi, pokud nás kontaktujete, když ve výčtu nenajdete informace, které byste potřebovali. S případnými dotazy se můžete obrátit na naše pobočky, kde vám rádi poradíme.

Podlahy Experto Click SPC 50 a Experto Click SPC 50 plus jsou součástí unikátní kolekce Experto FAMILY, kterou V-PODLAHY jako expert na podlahy sestavil, aby si každá domácnost mohla vybrat odolnou a moderní podlahu, ať už hledá plovoucí nebo lepené provedení.