Virtuální realita
na vašem zařízení!

Vybíráme podlahu – Nášlapná vrstva

Podlahy v našem domě či bytě mají svou velmi důležitou funkci, a to pocit bezpečí a komfortu. Aby bylo toho pocitu dosaženo na maximum, je potřeba vybírat takovou podlahu, která bude z kvalitního materiálu a bude splňovat všechny vaše náročné i nenáročné požadavky.

Mezi velmi důležitá kritéria by měla patřit i nášlapná vrstva. Proč? Tloušťka nášlapné vrstvy je totiž jeden z nejdůležitějších parametrů, který označuje kvalitu podlahy. Jejím hlavním úkolem je především ochránit dekor před poničením nebo poškrábáním.

Nášlapná vrstva je právě to, po čem chodíte, na čem si hrají Vaše děti nebo běhá Váš domácí mazlíček. Musí tedy mít dostatečnou odolnost vůči poškození, musí být bezpečná a protiskluzná, také by měla být odolná vůči vodě, ohni nebo také proti usazování prachu. Mimo bezpečí a pohodlí také očekáváme funkci designovou. Materiál nášlapné vrstvy podlahy má obrovský vliv na subjektivní vnímání. Ať už si vyberete vinyl, PVC, dřevo, laminát, dlažbu nebo koberec, vždy se dá díky nášlapné vrstvě docílit požadovaného pohodlí a bezpečí.

Podle nášlapné vrstvy se také rozlišují základní skupiny pro využití podlah, a sice bytová, komerční a průmyslová zátěž. Vše záleží na zátěži, které bude podlaha podléhat. Abyste se správně rozhodli, můžete se orientovat podle třídy zátěž. To je spolehlivé označení, podle kterého se můžete při výběru podlahy řídit. Do běžných domácností si vystačíte se zátěžovou třídou 21-23, do komerčních prostor se doporučuje použít podlahu s třídou minimálně 31 a více. Extrémní odolnost vám zaručí pouze zátěžové třídy 41 až 43. Takovou zátěž nesou většinou průmyslové prostory. Jednoduše řečeno, čím vyšší bude třída zátěže, tím bude také vyšší nášlapná vrstva a podlaha bude odolnější.

V našem sortimentu najdete mezi komerčními podlahami nejvyšší nášlapnou vrstvu u podlahy Tarkett Jaslo, kdy se hodnoty pohybují od 1,2 do 2,0 mm. Velmi oblíbenou podlahou je také Supreme Plus, odolná PVC podlaha, která má tloušťku nášlapné vrstvy 0,7 mm a hodí se jak pro bytové, komerční, tak i průmyslové prostory. V naší nabídce by Vás mohla zaujmout objektová vinylová podlaha iTec Silento s nášlapnou vrstvou 0,5 mm. Stejnou odolností disponuje také PVC podlaha Junior Plus, který je vhodný jak pro bytové, tak i pro komerční prostory. Bytové prostory může zpestřit La Vida, PVC podlaha s textilní podložkou a tloušťkou 0,5 mm nebo jednička mezi bytovými PVC podlahami Intense s tloušťkou 0,45 mm. Pokud Vás zaujal Solid 270, bytové i komerční PVC, potěší Vás jeho odolnost a nášlapná vrstva 0,7 mm.

Chcete vědět i vidět více? Navštivte naše prodejny a poraďte se s odborníky.

V-PODLAHY
expert na podlahy