Virtuální realita
na vašem zařízení!

Vybíráme podlahu – Nášlapná vrstva

Podlahy v našem domě či bytě mají svou velmi důležitou funkci, a to pocit bezpečí a komfortu. Aby bylo toho pocitu dosaženo na maximum, je potřeba vybírat takovou podlahu, která bude z kvalitního materiálu a bude splňovat všechny vaše náročné i nenáročné požadavky.

Mezi velmi důležitá kritéria by měla patřit i nášlapná vrstva. Proč? Tloušťka nášlapné vrstvy je totiž jeden z nejdůležitějších parametrů, který označuje kvalitu podlahy. Jejím hlavním úkolem je především ochránit dekor před poničením nebo poškrábáním.

Nášlapná vrstva je právě to, po čem chodíte, na čem si hrají Vaše děti nebo běhá Váš domácí mazlíček. Musí tedy mít dostatečnou odolnost vůči poškození, musí být bezpečná a protiskluzná, také by měla být odolná vůči vodě, ohni nebo také proti usazování prachu. Mimo bezpečí a pohodlí také očekáváme funkci designovou. Materiál nášlapné vrstvy podlahy má obrovský vliv na subjektivní vnímání. Ať už si vyberete vinyl, PVC, dřevo, laminát, dlažbu nebo koberec, vždy se dá díky nášlapné vrstvě docílit požadovaného pohodlí a bezpečí.

Podle nášlapné vrstvy se také rozlišují základní skupiny pro využití podlah, a sice bytová, komerční a průmyslová zátěž. Vše záleží na zátěži, které bude podlaha podléhat. Abyste se správně rozhodli, můžete se orientovat podle třídy zátěže. To je spolehlivé označení, podle kterého se můžete při výběru podlahy řídit. Do běžných domácností si vystačíte se zátěžovou třídou 21-23, do komerčních prostor se doporučuje použít podlahu s třídou minimálně 31 a více. Extrémní odolnost vám zaručí pouze zátěžové třídy 41-43. Takovou zátěž nesou většinou průmyslové prostory. Jednoduše řečeno, čím vyšší bude třída zátěže, tím bude také vyšší nášlapná vrstva a podlaha bude odolnější proti oděru a poškrábání.

Hledáte-li podlahu, která vydrží zvýšenou zátěž a je tak vhodná i pro komerční prostory máme pro vás hned několik možností. Současným hitem jsou rigidní vinylové podlahy, které nabízí maximální rozměrovou stálost a odolnost vůči vodě. Navíc modely Experto Click SPC 50 a Experto Click SPC 50 plus disponují nášlapnou vrstvou 0,5 mm. Díky svým trendy dekorům jsou velmi populární zejména v domácnostech.

V oblasti lepených vinylových podlah v dílcích označovaných zkratkou LVT patří k nejodolnějším Ultimo LVT 55, které se pyšní nášlapnou vrstvou 0,55 mm. Do bytového sektoru jsou pak skvělou volbou vinylové podlahy v dílcích VEPO s nášlapnou vrstvou 0,4 mm a velmi populární AVVIO s nášlapnou vrstvou 0,3 mm, které nabízí nejlepší poměr kvality a ceny.

Oblíbené zůstávají v komerčním i bytovém sektoru i klasické PVC podlahy v roli. Mezi těmito podlahami je nejodolnější bezesporu Supreme Plus, která se se svou nášlapnou vrstvou 0,7 mm hodí do komerčního, bytového i průmyslového sektoru. V komerčním prostoru na výbornou obstojí i Junior 60 PUR s nášlapnou vrstvou 0,6 mm a PVC podlaha La Vida, která kromě nášlapné vrstvy nabízí i filcovou podložku pro maximální uživatelský komfort. Do domácností se pak skvěle hodí i podlahy Greenline a Whiteline, které shodně nabízejí nášlapnou vrstvu 0,4 a o měkký došlap se rovněž stará kvalitní filcová podložka.

Chcete vědět i vidět více? Navštivte naše prodejny a poraďte se s odborníky.

V-PODLAHY
expert na podlahy