Virtuální realita
na vašem zařízení!

Trendy podlahy pro rok 2021

Podlaha je jedním z nejvýraznějších prvků každého interiéru, která utváří váš první dojem při vnímání daného prostoru. Jestliže si chcete doma vykouzlit příjemné a zároveň moderní prostředí, je potřeba se nad jejím správným výběrem chvilku zamyslet a případně se inspirovat současnými trendy.

Přírodní dekory vedou

V oblasti dekorů podlahových krytin stále vyhrává především přírodní vzhled, kde se prosazují dva protipóly. Populární jsou jak světlé barvy s šedivými odlesky, tak i velmi tmavé odstíny s hnědými prvky, které prostor zahřejí. I když jsou stále nejoblíbenější dekory dřeva, postupně se začínají prosazovat podlahy se vzhledem kamene či betonu. Výhodou všech těchto dekorů je bezesporu jejich neutralita.

Trendy podlahy 2021
Experto Click SPC 50 Dub Sienna

Stále populárnější jsou rigidní vinylové SPC podlahy

V oblasti materiálů se stále více prosazují snadno udržovatelné materiály s dlouhou životností. Pokud jsou navíc vhodné pro podlahové vytápění a příjemné při pochůzce na boso, vyhrávají tyto podlahy na plné čáře. To je také důvodem, proč jsou stále populárnější rigidní vinylové SPC podlahy, které propojují to nejlepší hned z několika druhů podlahových krytin.

Typickým příkladem je čerstvá novinka na českém trhu Experto Click SPC 50, kterou přinášejí V-PODLAHY. Označení SPC nesou podlahy, kdy je jádro lamely tvořeno vápencovým nebo minerálním práškem, který je spojen kompozitem. Díky tomu je zaručena tvarová stálost podlahy i při vystavení teplotním změnám. Označení rigidní pak říká, že je lamela podlahy pevná, tuhá a odolná. Rigidní podlahy se pokládají plovoucím způsobem tzn. jednotlivé lamely se do sebe zaklikávají pomocí speciálních zámků. Jedná se tedy o téměř dokonalou podlahu, kterou si dnes může pořídit do svého domu nebo bytu každý!