Virtuální realita
na vašem zařízení!

Podlaha do kuchyně nemusí být oříšek

Rekonstruujete pouze kuchyň a rozhodli jste se vyměnit jí od podlahy? Nezoufejte! Dnešní doba přeje i náročnějším prostorům, jako jsou kuchyně či koupelny, a rozhodně budete mít na výběr. Musíte však dbát na to, aby splňovala určitá specifika a nebyla to ledajaká podlaha.

Náročné požadavky

Kuchyň je místem, kde se někdy odehrává souboj s hrnci či talíři a sem tam se může stát, že jednoduše upadnou na zem. Další takovou situací je, když Vám bude chtít pomáhat nejmladší člen rodiny a chtíc nechtíc převrhne skleničku s vodou nebo vysype mouku. Kuchyň je tedy místem, které by mělo být vůči takovým nehodám odolné.

Odolnost vůči vodě je první ze specifikací, které byste u podlahy měli zkoumat. Podlahy, které jsou vůči vodě odolné jsou v zásadě označeny, například označením „Aqua“ nebo graficky kapkou vody. Dalším náročným požadavkem by měla být odolnost vůči poškození, a to nejen proti padajícímu nádobí. Údržba takové podlahy by neměla být náročná a měli byste také myslet na protiskluznost. To znamená, volit takové povrchy, které nejsou kluzké, neboť v kuchyni budete denně pracovat s vodou a povrch se tak může snadno stát nebezpečným pro Vás i všechny asistující členy rodiny. Neměli byste zapomínat také na design, a to nejen z důvodu propojení kuchyně s obývacím pokojem.

Vinylová podlaha

Při výběru podlahy se určitě zaměřte na vinylovou podlahu. Ta splňuje všechny náročné požadavky a díky nejnovějších moderních technologií se zaměřuje také na design a uživatelský komfort, který se dá použít ve všech prostorách.

Pokud jste náročnější, uspokojí Vás nabídka novinky na trhu rigidní podlahy s vyšší odolností proti statickému a valivému zatížení. iD Click Ultimate 55-70 svou protiskluznost zajišťuje reálnou strukturou dřevěné nebo kamenné podlahy. Odolnost vůči vodě je v tomto případě už jen třešničkou. Pokud chcete podlahu také s dokonalou izolací s korkem, poohlédněte se po FatraClicku. Podlaha s moderními dekory a možností plovoucího způsobu položení (tedy na Click). Lepenou variantou je také podlaha VEPO.

Mezi další oblíbené podlahy v našem sortimentu patří Experto Ultimo. Díky své struktuře má vynikající izolační schopnosti nejen vůči vodě, ale i zvuku. Propracovaný design imitující přírodní vzhled se vyznačuje také jednoduchostí a rychlostí pokládky.

PVC podlaha

Stálicí v našem sortimentu je PVC podlaha Supreme Plus. Je to podlaha vysoce hygienická, snadno se čistí, a proto se hodí především do kuchyně, kde se každý den vaří. Díky své odolnosti ji můžete použít i do kuchyní v intenzivních provozech, jako jsou školní jídelny či závodní jídelny.


Laminátová podlaha


Výrazně levnější než dlažba, spojuje laminátové podlahy s označením Aqua+ vysoké nároky na hygienu s útulností. Díky kvalitnímu zpracování a dlouhé životnosti jsou podlahy Aqua+ ideální do kuchyní, koupelen, vstupních prostor a chodeb. Podlahy jsou odolné proti vlhkosti, lze je dokonce hygienicky čistit parním čističem a pokládat plovoucím způsobem. Takový je E-MOTION Aqua+.

Rozhodně Vám máme co nabídnout, stačí si jen vybrat nebo se přijít k nám poradit. Více na www.vpodllahy.cz.

V-PODLAHY
expert na podlahy