Plovoucí podlahy do bytu? No jasně!

Dlouho jste se rozhodovali, který typ podlahové krytiny zvolíte do svého bytu či domu? Každý Vás přesvědčuje, že plovoucí podlahy jsou prostě TOP? Mají pravdu. Určitě neprohloupíte a s koupí takové podlahy budete nadmíru spokojeni.

Plovoucí laminátové podlahy stále patří mezi přední produkty domů i bytů. Abychom Vás přesvědčili nebo možná uklidnili, že Váš výběr byl správný, máme pro Vás několik přesvědčivých důkazů, proč je tato podlaha dominantou trhu a možná i ozdobou vašeho interiéru.

Proč je plovoucí?

Plovoucí podlaha je plovoucí z jednoho prostého důvodu. Ať už je z jakékoliv materiálu, jde vždy o takovou podlahu, která není pevně spojená s podkladem. Mezi plovoucí podlahu a podklad se vkládá izolace, například nám známý Mirelon či jiný dle doporučení výrobce. V případě, že je podklad dokonale rovný, pevný a suchý, lze takovou podlahu položit i přímo na podklad bez izolace.

Vysoká odolnost a stabilita

Laminátové plovoucí podlahy jsou známé tím, že jsou vhodné do namáhaných interiérů. Konstrukce této podlahoviny je tvořená z dřevovláknité HDF desky a z vrchní vrstvy laminátů s dekorativním potiskem, kterou chrání krycí vrstva. Díky tomu je podlaha vysoce odolná a stabilní. V případě, že vybíráte podkladu do kuchyně, koupelny či vstupních prostor, vyberete i z laminátů, neboť kvalitu a odolnost vůči vlhku zvyšuje nově použitá technologie Aqua+. Takové lamináty musí být i označeny symbolem Aqua+.

Cena odpovídá kvalitě

Cena často bývá velkým rozhodovacím faktorem, který zúží, ať chcete nebo nechcete, Váš potenciální výběr podlahovin. Plovoucí lamináty však mohou zůstat ve vašem výběru, neboť jejich cena je vůči kvalitě velice přívětivá a řadí se do kategorie běžně dostupných podlahových krytin.

Velké množství vzorů, designů

Díky moderním technologiím se vzory a designy laminátů posunuly značně kupředu a můžete si vybrat z nespočtu designů. Ať už je to dokonalá imitace dřeva, dlažby, kamene nebo jiných materiálů. Na první pohled ani nerozeznáte, že je to pouhá imitace. Struktura povrchů laminátů je také různá, od elegantního přírodního dřevěného póru až po autentickou strukturu dřeva či výraznou strukturu jiného materiálu. Zajímavostí u laminátů jsou také V-spáry. Vznikají na podlaze zkosením hran lamel, které v konečném důsledku umocňují dojem skutečné prkenné podlahy ze dřeva.


Stálobarevnost

Dekor laminátové podlahy je také opatřen speciální ochrannou vrstvou, která podlahovinu chrání před slunečními paprsky. Sluneční záření tedy nezpůsobí žádné podstatné změny v barvě dekoru. Díky této nesporné výhodě budete moci nábytek v interiéru přestěhovat, aniž byste se po čase obávali vyblednutí podlahy.

Snadná montáž i údržba

Jak už jsme zmínili, lamináty se pokládají plovoucím způsobem, to znamená volně a bez lepení. Díky zámkovému mechanismu je samotná pokládka velice jednoduchá a rychlá. V případě, že máte podlahové topení, nemusíte se bát, i pro vás je podlaha vhodná.

Při čištění laminátové plovoucí podlahy se nenadřete. Takový povrch se udržuje snadno, zamést nebo vysát a poté důkladně přetřít mopem. Další obrovskou výhodou je, že laminát nepotřebuje voskovat ani olejovat, jak je tomu v případě dřevěných podlah.


Dejte si pozor

Všechny tyto superschopnosti mluví ve prospěch plovoucích podlah, nicméně, mohou se objevit i nějaké neduhy. V případě, že svou novou podlahu vložíte do rukou profesionálů, nemáte se čeho bát. Pokud jste se však rozhodli, že si podlahu položíte sami, dávejte si pozor na několik věcí.

  • Před pokládkou podlahy je nutné zkontrolovat balení podlahoviny. Žádná lamela nesmí být poškozená, a v případě, že nějakou takovou najdete, musíte jí vyřadit. Mimo to také doporučujeme, aby byla podlaha před pokládkou minimálně 24 hodin v dané místnosti, aby se dokázala aklimatizovat.
  • Podlaha se může pokládat pouze na rovný, suchý a pevný povrch. Povolené jsou pouze drobné nerovnosti menší než 2 mm.
  • Podlaha se může hýbat při změnách teplot, proto nesmíte zapomenout na dilatační spáry. Ta by měla činit 1 cm při všech okrajích místnosti.

V případě, že se potřebujete ještě přesvědčit o výhodách laminátových plovoucích podlah, navštivte nás v našem showroomu. Rádi Vám s výběrem poradíme a navíc, budete si moci vybírat z obrovského množství dekorů přímo na vlastní oči. Více o naší kolekci laminátových podlah E-MOTION na www.vpodlahy.cz.

V-PODLAHY
expert na podlahy