Olejovaná podlaha a její ošetření

Moderní trend si žádá moderní povrchy. Klasické ošetření povrchu lakem či olejem je téměř na ústupu. Důvodem je malá znalost problematiky, malá poptávka, vysoká cena za materiál, horší dostupnost materiálu. I přesto se setkáváme s olejovaným povrchem v komerčních prostorech, jako jsou restaurace, hotely apod. Kvalitně ošetřená dřevěná podlaha olejem je krásná, přirozená, na pohled a dotek výjimečná a nelze srovnat s klasickým lakovaným povrchem.

Ovšem každý druh ošetření dřevěné podlahy podléhá podle druhu namáhání přirozenému opotřebení. Podlahu je třeba pravidelně čistit a ošetřovat. Poškození nebo hrubé znečištění částí podlahy je možné opravit lokálně. Pokud však chceme podlahu jen pravidelně čistit a ošetřovat, stačí se držet základních pravidel údržby, aby povrch podlahy vydržel dlouho krásný jak na dotek, tak na pohled a zvolit správný čistící prostředek, který je speciálně určen pro olejované podlahy. Čistící prostředky na olejované podlahy nabízí jiné složení, než běžné univerzální prostředky. 

Jednoduchá pravidla údržby

Stoly a židle opatřete filcovými podložkami, pod židle s kolečky použijte rohože Chairmate. Před vstupem do místnosti instalujte rohože, pro případné zachycení kamínků. Nezapomeňte ošetřovat také drápky svým domácím mazlíčkům, jelikož jejich drápky mohou způsobit rýhy na podlaze, do kterých se časem může dostat tekutina, která povrch poškodí (olejovaná vrstva zcela zmizí a zůstane jen holý neošetřený povrch). Podlahu vyluxujte a poté můžete začít s úklidem.

Jaký čistící prostředek zvolit?

Ne všechny čistící prostředky, které jsou dostupné na trhu, jsou vhodné pro ošetření dřevěných olejovaných podlah. Univerzální saponáty mohou povrch poškodit. Bona Čistič na olejované podlahy efektivně vyčistí vaši naolejovanou dřevěnou podlahu, vyživí povrch do hloubky (nasytí jej olejem) a poskytne mu zvýšenou ochranu proti opotřebení. Bona Čistič na olejované podlahy je k dispozici v 0,85 l balení pro Bona Spray Mop, 1 l balení ve spreji a nyní v ekonomické verzi 2,5 l balení čisticího prostředku. Bona Čistič na olejované podlahy je připraven k okamžitému použití, neředí se. Používá se v kombinaci s mikrovláknovou utěrkou Bona Cleaning Pad (utěrka modrá). Bona Spray Mop dosáhne i do těžce přístupných míst, čisticí prostředek si dávkujete sami dle své potřeby pouhým stisknutím páčky na mopu a mikrovláknová utěrka pohltí veškeré nečistoty. Utěrka je přichycena na mopu na suchý zip a vydrží až 300 vyprání v pračce! 

TIPY:

  • Olejované podlahy - leštěnka pro mdlé podlahy, bez lesku: Bona Osvěžovač olejovaných podlah 
  • Voskované podlahy - Bona Vosk na parkety
  • Do Bona Spray Mopu umístěte nádobku Bona Čistič na olejované podlahy (0,85 l) nebo si kupte větší ekonomické balení (2,5 l), které jednoduše přelijete do Bona Spray Mop nádobky. Pak už jen čistíte podlahu. Snadno a rychle.
  • Utěrka: K čištění podlah čistícím prostředkem vždy použijte utěrku MODROU - Bona Cleaning Pad, pro leštěnky a osvěžovače vždy použijte BÉŽOVOU utěrku - Bona Applicator pad. Pro suchý úklid použijte ANTISTATICKOU BÍLOU utěrku Bona Dusting Pad. Všechny utěrky jsou vyrobené z mikrovlákna a nepoškrábou vaši podlahu. Je možné je prát v pračce bez použití aviváže! Vydrží až 300 vyprání!

Zdroj: www.bonaspraymop.cz