Virtuální realita
na vašem zařízení!

Měření zbytkové vlhkosti | VIDEO

Chystáte-li se změřit vlhkost podkladu, nezapomeňte, že teplota v místnosti musí být alespoň 15°C, teplota vzduchu nad 18°C a relativní vlhkost pod 75%. Vše je nutné zkontrolovat vhodnými elektronickými přístroji.

Vlhkoměr

Vlhkoměrem můžete stanovit zbytkovou vlhkost na více místech v místnosti. Díky tomuto přístroji najdete také nejvlhčí místo v místnosti.

Metoda CM

Přesnost této metody je poměrně vysoká. Připravte si tlakovou láhev CM přístroje a láhev naplňte dodanými ocelovými kuličkami. Následně odeberte vzorky potěru, ale ujistěte se, že je vzorek odebrán ze spodní poloviny hloubky potěru. K odebrání vzorku použijte sekací dláto. Odebraný vzorek potěru vložte do plastového sáčku a materiál rozdrolte dokud nezískáte hrubý prášek.

Vezměte si váhu, odvažte si rozdrobený prášek a předepsané množství prášku přesypte do tlakové nádoby CM přístroje. V případě cementových potěru je potřeba 50 g a v případě potěrů ze síranu vápenatého 100 g. Nyní opatrně vložte karbonovou ampulku do tlakové láhve CM přístroje, zavřete ji a protřepávejte ji asi 2 minuty krouživými pohyby. Počkejte 10 minut a láhev opět protřepávejte po dobu 1 minuty.

Naměřená zbytková vlhkost je nyní zobrazená na stupnici tlakoměru jako procento koncentrace vody. V případě, že je vlhkost potěru bez podlahového topení vyšší jak 2% CM, potěr doporučujeme uzavřít pomocí vhodné parozábrany. Podlahy s podlahovým topením nesmí překročit hranici 1,8% CM. Berte prosím na vědomí, že potěry s obsahem síranu vápenatého mají jiné hodnoty. 0,5% CM bez podlahového topení a 0,3 % CM s podlahovým topením.

Více na www.ceresit.sk.

V-PODLAHY
expert na podlahy