Virtuální realita
na vašem zařízení!

Jakou podlahu do bytu? | Jak se staví sen 1. díl

Proměna prvního dílu pořadu Jak se staví sen nás zavedla do menšího panelákového bytu. Při rekonstrukci jsme se museli vypořádat s odstraněním původních podlah, vyrovnáním spár a prasklin, vyrovnáním podkladu a samotnou pokládkou podlahy. Designéři vybrali pro tento byt vinylovou podlahu Thermofix.

Vinylová podlaha na parkety

V bytě bylo původně 6 různých typů podlahových krytin. Pouze v dětském pokoji jsme ponechali parkety, v ostatních místnostech jsme museli podlahy vytrhat. Pro sanaci trhlin a spár jsme použili silikátovou pryskyřici UZIN KR 516.

Abychom vše stihli v krátkém čase, zvolili jsme jako penetraci UZIN PE 414, která schne velmi rychle a je vhodná na staré podklady se zbytky původních lepidel.

Před stěrkováním jsme na podklad ošetřený penetrací PE 414 aplikovali základní nátěr UZIN PE 280 s příměsí karbonových vláken pro dokonalé zakotvení samonivelační hmoty k podkladu.

Na parkety v dětském pokoji jsme našpachtlovali disperzně cementovou penetraci UZIN PE 630. V ostatních prostorách jsme do samonivelační hmoty vložili rohož ze skelných vláken UZIN RR 201. Jako finální stěrku jsme použili sádrovou samonivelační hmotu s vlákny UZIN NC 112 .

Pokladka vinylovych dilcu
Sterka UZIN NC 112
vyrovnani podkladu podlahy

Designéři vybrali podlahu z LVT dílců Thermofix Wood – dekor Topol bílý a Thermofix Stone – dekor Břidlice stříbrná. Vinyl Thermofix je díky své tloušťce 2mm vhodný také do prostor s nízkými stropy. Vinylové dílce jsme nalepili disperzním lepidlem s minimální obsahem vody a dlouhou otevřenou dobou UZIN KE 2000S.

Jak se na proměnu dívají designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný?

„Byla to velmi příjemná proměna, malá Kristýnka nás při předání opravdu dostala. Hned od začátku jsme tušili, že nejlepší bude přesunout dětský pokoj do původního obýváku. Dispozičně nebylo třeba velkých zásahů, rozsahem to ale přesto byla

velká proměna. Trochu nás potrápily podlahy, které byly původně všeho druhu – jejich sjednocení znamenalo důkladné srovnání podkladů ve všech proměňovaných místnostech.“

„V bytě chyběla samostatná ložnice (soukromý prostor) pro babičku i pokojíček pro Kristýnku. Úložné prostory byly řešeny ad hoc, a tedy ne vždy zcela prakticky a s důrazem na maximální využití prostoru. Byt byl na náš vkus hodně zaplněn spoustou předmětů a volal po určitém provzdušnění a stylovém sjednocení.“

Celou proměnu si můžete prohlédnout zde.

Další premiérové díly vysílá TV Prima každé pondělí od 21.35 hodin.