Virtuální realita
na vašem zařízení!

Jak správně lepit PVC podlahu | VIDEO

Podívejte se na intruktážní video, jak správně nalepit PVC podlahu. 

Ve videu je použito lepidlo UZIN KE 2000S.

Už Vás "nebaví" stará podlaha a rádi byste novou? Poradíme Vám, jak nalepit novou PVC podlahu na starou! Ale než začnete s instalací nového PVC, ujistěte se, že je původní podlahová krytina dokonale čistá, hladká, bez nečistot a PVC podlaha leží celou svou plochou na podkladu.

Čištění starého povrchu

Abyste povrch dokonale vyčistili, musíte použít silný čistící prostředek. Poměr ředění čistících prostředků záleží na stupni znečištění. Aby se zvýšil účinek čistícího prostředku nechejte jej nějakou dobu působit. V tomto případě počkejte 15 až 30 minut. Poté je vhodné starý povrch očistit mechanicky čistícím strojem vybaveným černým padem.

Jakmile je podlaha čistá, odstraňte zbytky z mechanického čištění mokrým průmyslovým vysavačem. Zabráníte zaschnutí čistícího roztoku na krytině. Postup je dobré zopakovat s dostatečným množstvím čisté vody a opět podlahu přejet čistícím strojem s černým padem. Tentokrát by oplachová voda už neměla obsahovat žádné čistící prostředky. Nakonec podlahu znovu vysajte mokrým průmyslovým vysavačem.

Pokládka podlahy

Než položíte novou PVC podlahu, nechejte krytinu aklimatizovat po dobu 24 hodin při pokojové teplotě. Nyní, když je povrch dokonale čistý, označte oblast, kde bude nainstalovaná nová podlahová krytina.

PVC podlahu položte na původní krytinu a zkontrolujte, zda je správně rozložená. Následně PVC srolujte zpět a naneste lepidlo. Použijte speciální lepidlo Ceresit K188E. Jedná se o speciální disperzní lepidlo.

Lepidlo je ihned připraveno na použití, naneste jej přímo z nádoby a rozvnoměrně naneste na staré PVC dokud nepokryjete celou označenou oblast zubovou stěrkou. Toto lepidlo je vhodné pro nalepení všech druhů elastických podlahovin a má vysokou lepivost.

Nechejte lepidlo zaschnout, bude to trvat přibližně 30 až 60 minut. Poznáte to tak, že bude mít rovnoměrnou průhlednou barvu a na dotek bude bude suché.

Nyní Vám už nic nebrání, abyste mohli položit novou podlahovou krytinu. Nezapomeňte však, že i když je lepidlo na dotek suché, stále hodně lepí. Proto je nutné použít korkové hladítko a ze středu do stran ji dokonale vyhladit. Nakonec projeďte podlahu těžkým válcem napříč celou podlahou, abyste zajistili také dobrou přilnavost.

To byl poslední krok k dokonalé instalaci nové podlahové krytiny.

V-PODLAHY

expert na podlahy