Virtuální realita
na vašem zařízení!

Jak lepit vinylovou podlahu | VIDEO

Pořídili jste si vinylovou podlahu a nevíte, jak ji nalepit? Pokud to nechcete nechat na odborníkovi a jste zkušený kutil, který se takové práce nebojí, pokusíme se Vám díky video návodu na našich stránkách a také tomuto stručnému popisu, co nejlépe poradit.

Co k tomu budete potřebovat?

  • Lepidlo značky UZIN KE 66 a KE 62, které má vysokou pevnost ve střihu pro PVC a kaučukové podlahoviny s tvrdým lepidlovým hřebenem.
  • Zubovou špachtli A1/A2
  • Přítlačný válec Wolff
  • Nůž Wolff s trapézovou čepelí

Jak dále?

Povrch je nejprve nutné přebrousit a následně důkladně vysát. Je velmi důležité, aby byl podklad pevný, suchý, rovný a bez jakéhokoliv prachu. Poté můžete nanášet lepidlo UZIN KE 66 nebo KE 62 pomocí zubové špachle. Nezapomeňte, že lepidlo se musí nanášet rovnoměrně. Po nanesení lepidla můžete začít pokládat vinylové dílce. Zde je nutná přesnost a také trpělivost. Lamely položte a pevně přitiskněte, aby se dokonale propojily s lepidlem.

Doba odvětrávání lepidla je v případě čtverců, desek a lamel 5 až 10 min., u pásů je to 25 až 35 minut. Plochu je pak nutné dobře uválcovat. K tomu Vám poslouží přítlačný válec Wolff. Podlahu pak nesmíte zatěžovat po dobu až 24 hodin.

V-PODLAHY
expert na podlahy