Virtuální realita
na vašem zařízení!

7+1 tipů na čistou podlahu nejen v době karantény

Jste doma? Skvěle, ale pozor na podlahu. Ta je tou největší částí Vašeho domova a lehce se po ní roznese špína zvenčí.

Nejen v době koronaviru je čistota podlahy velmi důležitá. Kdo by si totiž chtěl různé nečistoty přenést z chodby přímo do vlastní koupelny, ložnice či kuchyně? Mít čistou podlahu tak není jen otázka estetiky a dojmů lidí, kteří přijdou večer na návštěvu. Čistá podlaha chrání zdraví nás všech.

ČISTÁ PODLAHA CHRÁNÍ ZDRAVÍ NÁS VŠECH

Už víme, proč je dobré mít doma podlahu hygienicky čistou, obzvlášť v současné situaci. Abychom ji takovou udrželi, stačí se řídit zdravým rozumem a jednoduchými postupy. Některé jsou však specifické pro plovoučky, lina či koberce. Vše jsme pro Vás přehledně shrnuli a navíc přidáváme i pár babských rad.

7+1 TIPŮ PRO HYGIENICKY ČISTÉ PODLAHY A KOBERCE

  1. Přezouvejte se včas z venkovních bot.
  2. Používejte kvalitní mop i dezinfekci.
  3. Když není dezinfekce, nařeďte ocet, ale ne na dřevo.
  4. Příliš vody při mytí škodí.
  5. Chodbě věnujte mimořádnou pozornost.
  6. Koberec vysávejte každý týden a jednou za rok párou či profi nástroji.
  7. Zkuste babský recept na spáry dlaždiček.

+

  1. Čistěte i tlapky Vašich čtyřnohých přátel.



1. Přezouvejte se z venkovních bot

Držme se české tradice a při příchodu domů se přezouvejme – ideálně rovnou ve dveřích, ať nezaneseme nečistoty za práh bytu. V domácí obuvi nechodíme ani pro poštu nebo s košem.

2. Kvalitní mop a dezinfekce

Pokud umýváme podlahu jen hadrem, nezvládneme kompletně odstranit prach, špínu ani bakterie. Kvalitní mop to dokáže. Dobrý čisticí prostředek pak chemicky zničí všechny miniaturní škůdce a zanechá Vaši podlahu čistou a bezpečnou.

3. Co když došla dezinfekce?

Nejen v době, kdy hrozí nedostatek čistících prostředků či nárůst jejich cen, se hodí i recept na spolehlivý samodomo čisticí prostředek, který sice nevoní po fialkách, ale funguje. Stačí naředit kuchyňský ocet a můžete umývat. Pozor! Nehodí se na dřevěné podlahy.

4. Příliš vody škodí

Při umývání podlahy je důležité nepřehnat to s vodou. Pečlivě mop ždímejme, ať na podlaze nevznikají louže a rybníčky, kde se po zaschnutí mohou stále držet nečistoty, množit bakterie, a kde navíc může dojít i k poškození samotné podlahy.

5. Chodba chce nejvíce pozornosti

Nejvíce nohou, často nepřezutých, vždycky prochází předsíní a chodbou, kam se zvenčí také nanese nejvíc bakterií a nečistot. Při úklidu věnujme těmto místům maximální pozornost, stejně jako jiným frekventovaným částem domácnosti a často používaným předmětům.

6. Koberec potřebuje jednou za rok něco víc

Luxovat koberec jednou týdně je zvláště nyní základ, ale k úplné čistotě to nestačí. Alespoň jednou za rok doporučujeme vyčistit koberce parou nebo profesionálními technikami a nástroji. Jen tak se zbavíme i hlouběji situovaných nečistot.

7. Jak na spáry dlaždiček

Umyli jste dlaždičky dezinfekcí nebo zředěným octem, ale samotné spáry jsou stále nevzhledné? Máme pro Vás tip. Stačí smíchat zhruba 1 litr vody, 7 lžic sody, 4 lžíce octa a 4 lžíce kyseliny citronové. Směs pak zamícháme, naneseme do spár třeba pomocí starého kartáčku na zuby, necháme pár minut působit a vydrhneme. Výsledek se dostaví okamžitě.

Pozor na tlapičky

I v době omezení volného pohybu se musí chodit venčit. V takovém případě dbejte při příchodu domů zvýšené opatrnosti a důkladně svému miláčkovi čistěte tlapky. Když se pečlivě přezouváte, měl by se „přezouvat“ i Váš čtyřnohý přítel.

PEČUJTE O SVOU PODLAHU

Ve společnosti V-PODLAHY máme dobrou zkušenost s čisticími prostředky, mopy a příslušenstvím od značky BONA, můžeme je jen doporučit. Již brzy je pořídíte na našem novém e-shopu.



Těchto pár základních pravidel a rad Vám pomůže uchovat si doma čistou a hygienicky nezávadnou podlahu jeden ze základů bezpečí v současné situaci.

A nebojte, spolu to zvládneme.

Přejeme hodně zdraví

Tým V-PODLAHY

Expert na podlahy