Virtuální realita
na vašem zařízení!

Trendy podlahy pro rok 2023

Jaké jsou trendy v podlahách 2023?

Podlaha je jedním z nejvýraznějších prvků každého interiéru a utváří váš první dojem při vnímání daného prostoru. Jestliže si chcete doma vykouzlit příjemné a zároveň moderní prostředí, je potřeba se nad jejím správným výběrem chvilku zamyslet a nechat se i trochu inspirovat současnými trendy a bestsellery.

Přírodní dekory stále vedou!

V oblasti dekorů podlahových krytin stále vyhrává především přírodní vzhled, kde se prosazují dva protipóly. Populární jsou jak světlé barvy s šedivými odlesky, tak i velmi tmavé odstíny s hnědými prvky, jež prostor zahřejí. V současné době znovu roste i obliba tradičních dřevěných podlah, jejichž nevýhodou však může být vysoká citlivost na zvýšenou vlhkost.

I když jsou stále nejoblíbenější dekory dřeva, popularita podlah se vzhledem kamene či betonu v posledních letech raketově roste. Výhodou těchto dekorů je bezesporu jejich neutralita. Skvěle se hodí do minimalistických moderních koupelen i kuchyní a dokonale podtrhují jejích design. Mimořádné oblíbenosti se pak těší především velkoformátové dlaždice.

Stále populárnější jsou rigidní vinylové SPC podlahy

V posledních letech se v oblasti materiálů stále více prosazují snadno udržovatelné materiály, které vynikají dlouhou životností. Pokud jsou navíc vhodné pro podlahové vytápění a mají vysokou odolnost vůči vodě a otěru, vyhrávají na plné čáře. Přesně takové jsou rigidní vinylové SPC podlahy, které propojují to nejlepší hned z několika druhů podlahových krytin.

Typickým příkladem je Experto Click SPC 50, který na trh před více než rokem přinesl V-PODLAHY a během chvíle se stal jejich bestsellerem. Označení SPC nesou podlahy, kdy je jádro lamely tvořeno vápencovým nebo minerálním práškem, které spolu s epoxidovými materiály tvoří kompozit. Díky tomu může být zaručena maximální tvarová stálost podlahy i při vystavení teplotním změnám.

Označení rigidní pak říká, že je lamela podlahy pevná, tuhá a odolná. Rigidní podlahy se pokládají plovoucím způsobem tzn. jednotlivé lamely se do sebe zaklikávají pomocí speciálních zámků. Navíc disponuje Experto Click SPC 50 integrovanou podložkou IXPE, jež vyrovnává drobné nerovnosti povrchu a zlepšuje akustické vlastnosti podlahy. Jedná se tedy o téměř dokonalou podlahu, kterou si do svého domu může dnes pořídit opravdu každý

Trendy se mění pozvolna, ale výrobci podlah reagují okamžitě!

Na rostoucí poptávku dřevěných podlah, které by nevyžadovaly náročnou údržbu, začali výrobci podlah hledat odpověď a vznikla tak povrchová úprava vinylových podlah EIR (Embossed in Register). Tato inovativní technika nechává vyniknout všechny detaily dřevěné kresby, a to včetně suků či letokruhů, protože zintenzivní hloubku reliéfu a zajistí, že ražba plně odpovídá tištěné dekorační fólii podlahy. Povrchová úprava EIR tedy označuje u vinylových podlah způsob ražby vzoru jednotlivých lamel a používá se u těch nejluxusnějších modelů.

Tuto techniku povrchové úpravy má i nová rozšiřující řada Experto Click SPC 50 plus, která navíc nabízí velkorysé formáty lamel, díky této kombinaci vlastností je od tradiční dřevěné podlahy opravdu k nerozeznání.

Nové Experto Click SPC 50 plus pak myslí i na koupelny a vstupní chodby, a proto přináší i 2 dekory betonové dlažby. Tyto lamely mají velikost stejnou jako populární velkoformátové dlaždice a skvěle se hodí i do těch nejmodernějších prostor. Tato podlaha je samozřejmě vodě a vlhku odolná a na rozdíl od dlažby zde nemusíte věnovat speciální péči údržbě spár.

Podlahy Experto Click SPC 50 a Experto Click SPC 50 plus jsou k dostání pouze u společnosti V-PODLAHY a jejich partnerů.