Virtuální realita
na vašem zařízení!

SPC jako náhrada za laminát a PVC v 21. století

Svět kolem nás se stále mění a technologie se zdokonalují. Spolu s tím se pak mění i trendy ve vybavení našich interiérů. V českých domácnostech v současné době dominují vinyly, PVC a laminátové podlahy, postupně však začíná narůstat popularita rigidních vinylových SPC podlah!

Co vlastně znamená to SPC?

Nejkvalitnější druh současných vinylových podlah nese označení rigid vinyl SPC. Toto označení je zárukou tvrdého jádra, voděodolnosti a tvarové stálosti. Zkratka SPC (Stone Plastic Composite) znamená, že jádro podlahy je tvořeno vápencovým nebo minerálním práškem, jenž je spojen kompozitem. Označení rigid pak znamená, že je deska podlahy velmi tvrdá. Rigid vinyl SPC podlahy tak spojují to nejlepší z klasických PVC podlah, plovoucích podlah a dlažby. Novým velmi propracovaným produktem z oblasti rigidních vinylových SPC podlah je například Experto Click SPC 50.

Rigidní vinylové SPC podlahy mají oproti laminátu a PVC řadu výhod

PVC a laminátové podlahy si získaly přízeň českých zákazníků díky jednoduché pokládce a údržbě, širokému spektru dekorů a přívětivé pořizovací ceně. Časem se však začaly projevovat i nedostatky PVC a laminátových podlah, které dělaly vrásky nejednomu jejich majiteli.

Rigidní vinylové SPC podlahy oproti laminátu skvěle odolávají krátkodobému působení vody a dlouhodobému působení vlhkosti, jsou mnohem odolnější vůči otěru či poškrábání.

Špičkou v tomto oboru je horká novinka Experto Click SPC 50, která navíc díky integrované podložce IXPE vyrovná drobné nerovnosti podkladu a je možné ji položit i na stávající podlahovou krytinu. Tato integrovaná podložka navíc snižuje kročejový hluk až o 17 dB, což zpříjemní bydlení nejen vám, ale i vašim sousedům.

Díky SPC jádru byla eliminována původní nevýhoda vinylových podlah, a to jejich citlivost na velké teplotní rozdíly. Podlaha se stala rozměrově stálou a vlivem nadměrného tepla již nezmění tvar. Na Experto Click SPC se můžete informovat na našich pobočkách a u vašeho podlaháře.

ZAJÍMAJÍ VÁS DALŠÍ INFORMACE?
↓ OBRAŤTE SE NA NÁS ↓