vpdolahy V

Rigid Sierra
Acoustic

Rigidní vinylové podlahy jsou v posledních letech absolutní novinkou a v současnosti jedním z nejžádanějších materiálů v domácnostech a to díky množství výhod, které nabízejí. Podlaha Sierra Acoustic se skládá z více než 12-ti vrstev, z nichž každá nabízí vlastní specifické vlastnosti, které dohromady dělají z této rigidní vinylové podlahy jeden z nejdokonalejších produktů na trhu.

Sierra Acoustic je silnější než kdy jindy, a to díky kombinování vlastností pěti základních vrstev – lehkým korpusem mezi dvěma vrstvami skelného vlákna a dvěma vrstvami kompaktního materiálu. Výjimečná pevnost zabraňuje otlakům a běžnému poškození. Nespornou výhodou je minimální příprava podkladu, protože snadno překoná různé drobné trhliny, přechodové spoje nebo nerovnosti. Celkovou kompaktnost podlahy pak podporuje i systém zámků, tzv. click systém.

Sierra Acoustic se může pochlubit jedinečnými akustickými vlastnostmi, a to hned ve 2 úrovních, kdy díky výjimečné konstrukci podlahy došlo ke snížení hluku prostorového i tranzitního mezi jednotlivými podlažími. To je výsledkem kombinované akustické vrstvy a integrované podložky. Akustická vrstva zajišťuje nízký odraz zvuku bez vlivu na pohodlí pod nohama a spodní integrovaná podložka poskytuje optimální rovnováhu při došlapu, ale i při redukci zvukového šumu. Podložka také plně podporuje systém zámků.

Technologie duálního laku je registrována společností IVC Group jako Superguard®. Díky úplnému pokrytí povrchu je Superguard® navržen tak, aby zaručil vynikající odolnost proti poškrábání a skvrnám. Průběžné testování v laboratořích s certifikovanými zkušebními standardy zajišťuje nejvyšší kvalitu produktu.

Tajemství autenticky přirozeného vzhledu Sierra Acoustic je skryto ve dvou vrstvách PU laku. Precizní a vysoce kvalitní systém aplikace duálního PU laku vytváří krásný matný vzhled bez vzniku lesklých skvrn. Horní vrstva je aplikována až po embossingu, díky čemu je zaručen ostrý a reálný vzhled u každého dekoru. Zároveň tak chrání proti škrábancům, skvrnám i vlhkosti. Pro dosažení ještě originálnějšího vzhledu Sierra Acoustic, je nízké opakování vzoru v poměru 2,2 x 1,5 m.

Čtyři hlavní výhody

 • vysoký komfort
 • odolný a silný zámek
 • výborné akustické vlastnosti při šíření hluku mezi podlažími
 • velmi dobrá odolnost proti poškrábání a skvrnám

Instalace

Velkou výhodou Sierra Acoustic je minimální potřeba přípravy podkladu před samotnou pokládkou, která je velmi rychlá, intuitivní a snadná. Přímo integrovaná akustická vrstva znatelně redukuje hluk, umožňuje pohodlný a měkký nášlap, a zároveň poskytuje příjemné teplo.

Skladba podlahy Sierra Acoustic

 1. 1 Povrchová úprava
 2. 2 Nášlapná vrstva
 3. 3-4 Vzor a vrstva pro tisk
 4. 5 Akustická vrstva
 5. 6-11 Tuhé jádro – vrstvený vinyl
  – kompaktní vrstva
  – skleněná vlákna
  – lehký korpus
 6. 12 Integrovaná podložka
 • jednoduchá pokládka – zámkový spoj
 • vysoká odolnost proti poškrábání
 • 100% voděodolnost
 • nášlapná vrstva
 • nášlapná vrstva
 • tuhé kompozitní jádro zajišťující rozměrovou stálost
 • vrstvená vinylová podlaha
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1 Technika dvojité PU vrstvy: Superguard®

Vybraný, vysoce kvalitní křížový PU lak se aplikuje ve dvou vrstvách. Výsledkem je krásný matný vzhled bez lesklých skvrn. Horní vrstva PU laku se aplikuje až po embosování zaručující velmi výraznou strukturu . Tato vrstva také zajišťuje vynikající odolnost proti poškrábání, skvrnám a chrání proti vlhkosti. Duální PU vrstvy a skladba těchto vrstev jsou registrovány IVC Group pod názvem Superguard®.

2 Nášlapná vrstva

Nášlapná vrstva určuje úroveň použití. Abychom zajistili nejvyšší kvalitu a nejlepší vlastnosti proti opotřebení a odolnosti, vyrábíme vlastní nášlapné vrstvy.

3 Vzor a vrstva pro tisk

Vyvíjíme a vyrábíme vlastní vzory. Na naší tiskařské lince se šesti tiskárnami používáme inkousty bez rozpouštědel – šetrné k životnímu prostředí. Opakování vzoru 2, 2 0 m x 1,50 m zajištuje minimální opakování vzoru, což dodává prknům a dlažbám velmi realistický vzhled bez viditelného opakování.

4 Vzor a vrstva pro tisk

Vyvíjíme a vyrábíme vlastní vzory. Na naší tiskařské lince se šesti tiskárnami používáme inkousty bez rozpouštědel – šetrné k životnímu prostředí. Opakování vzoru 2, 2 0 m x 1,50 m zajištuje minimální opakování vzoru, což dodává prknům a dlažbám velmi realistický vzhled bez viditelného opakování.

5 Akustická vrstva

Akustická vrstva zajišťuje nízký odraz zvuku. Jedinečné akustické vlastnosti ve dvou směrech: nahoru snížením zvuku v prostoru a směrem dolů snížením tranzitního hluku mezi podlažími. Vyráběno vlastní technologií.

6 Kompaktní vrstva

První kompaktní vrstva zajišťuje pevnost a chrání vnitřní lehký korpus. Nabízí vynikající vlastnosti proti bodovému zatížení a ochraňuje před trvalým poškozením od nábytku nebo vysokých podpatků.

7 Skelná vlákna

Patentovaná konstrukce se dvěma vrstvami skleněného vlákna zaručuje vynikající rozměrovou stabilitu.

8 Lehký korpus

Tato vnitřní vrstva objem bez vlivu na hmotnost. Až 30 % materiálu tvoří recyklovaný obsah, který zaručuje nulový průmyslový odpad.

9 Lehký korpus

Tato vnitřní vrstva objem bez vlivu na hmotnost. Až 30 % materiálu tvoří recyklovaný obsah, který zaručuje nulový průmyslový odpad.

10 Skelná vlákna

Patentovaná konstrukce se dvěma vrstvami skleněného vlákna zaručuje vynikající rozměrovou stabilitu.

11 Kompaktní vrstva

Druhá kompaktní vrstva zajišťuje tuhost a chrání vnitřní lehký korpus. Limituje a zabraňuje kopírování nedokonalostí z podkladu. Díky tomu je instalace možná i na podklad, který není ideálně připraven. Kompaktní vrstvy podporují systém zámků.

12 Integrovaná podložka

Integrovaná podložka nabízí optimální rovnováhu mezi lehkostí a redukcí hluku. Nebyl učiněn žádný kompromis: složení nejvyšší kvality – jedinečná lehká pěna, vyráběna moderní výrobní technologii. Podložka je chytře integrovaná do jádra, plně podporující click systém a zaručuje snadnou instalaci. Podložka je plně recyklovatelná.

Dokonalá kolekce

Rigid Sierra Acoustic je zcela inspirována přírodou. Proto v ní naleznete celkem 13 dekorů dřeva od klasických až po exotické dřeviny a 4 moderní dekory kamenné dlažby. Pro lepší představu navštivte prodejny V-PODLAHY.

303 x
610 mm
Dočasně nedostupné
126 Navona Stone
Dočasně nedostupné
920 Navona Stone
Dočasně nedostupné
931 Navona Stone
Dočasně nedostupné
952 Navona Stone
189 x
1318 mm
841 Dune Oak
832 Dune Oak
826 Dune Oak
230 Dune Oak
876 Dune Oak
Dočasně nedostupné
966 Medelin Pine
222 Dune Oak
147 Holm Oak
839 Chapel Oak
241 Star Oak

Možnosti
vzorování

Stojan Sierra
Acoustic
Ruční
vzorník
Ruční
vzorník
Ověřit cenu

Technické informace

Třída zátěže 23 - 31
Celková tloušťka 5 mm
Nášlapná vrstva 0,3 mm
m2 v balení (189x1 318mm) 2,49 ㎡
m2 v balení (303x610mm) 2,22 ㎡
Počet lamel v balení (189x1 318mm) 10 ks
Počet lamel v balení (303x610mm) 12ks
Celková hmotnost 7 032 g/㎡
Omezení skluzu R10
Garance pro bytové prostory 12 let
Povrchová úprava PUR Superguard
Vhodné pro zvířata ano
Podlahové topení vhodné
V-Spára micro 4V
Třída hořlavosti Bfl-s1
Akustický útlum 19 dB

Související články

Rigidní vinylové podlahy Vážení zákazníci, rozšířili jsme pro Vás nabídku podlahových krytin o ty, které jsou technologicky výrazně dále! Už jste slyšeli o nové generaci...
Číst více
iD Click Ultimate 55-70 & 55-70 PLUS - RCC vinyl Představujeme Vám kolekci iD Click Ultimate - novou generaci vinylových podlah s technologií Rigid Composite Core (RCC). Díky této nové technologii...
Číst více
Vybíráme podlahu – Nášlapná vrstva Podlahy v našem domě či bytě mají svou velmi důležitou funkci, a to pocit bezpečí a komfortu. Aby bylo toho pocitu dosaženo na maximum, je potřeba...
Číst více

Ke stažení