Virtuální realita
na vašem zařízení!

Co je rigidní podlaha?

Ačkoli jsou rigidní podlahy na trhu téměř dva roky, mnoho lidí stále neví, co si pod tímto pojmem představit. A hlavně jaké výhody tato inovace oproti standardním vinylovým podlahám přináší. Věnujte pozornost následujícím řádkům, které vám vinylové podlahy s označením „rigid“, někdy označované jako „rigidní vinyl“, představí.

Co je rigidní podlaha

Již delší dobu se popularitě těší vinylové podlahy pro svoji odolnost vůči otěru a jinému mechanickému poškození. A ačkoli jsou velmi kvalitní, nesou si s sebou jistý nedostatek a tím je tvarová nestálost při prudkých nebo extrémních změnách teplot. Právě to se podařilo výrobcům s rigidní vinylovou podlahou vyřešit a mohli tak zákazníkům předložit optimální řešení.

Základem je kámen

Problémy s tvarovou a rozměrovou stabilitou se podařilo u rigidních vinylových podlah vyřešit díky minerálnímu jádru. Díky tomu odpadají starosti s pokládkou vinylové podlahy v okolí francouzských oken, protože skvěle odolává i celodennímu přísunu slunečních paprsků. Celkově pak rigidní podlaha lépe snese teplotní rozdíly a působení vlhkosti, což z ní dělá i skvělou volbu pro rekonstrukce starších domů. Nemusíte tak již řešit problémy s bobtnáním či zvlněním, které někdy vedly až k její výměně.

Co je rigidní podlaha - pevná a odolná

Dokonalá volba pro rychlou pokládku

Nejmodernější a nejpropracovanější rigidní vinylové podlahy se vyznačují robustními zámky a integrovanou podložkou. Není tak potřeba pod podlahovinou drahá speciální podložka a pokládka je opravdu rychlá. Tato podložka pak působí také jako akustická izolace, která tlumí kročejový hluk a dopřeje tak akustický komfort nejen obyvatelům daného domu či bytu, ale i sousedům.

Silná nášlapná vrstva a kvalitní materiál i pro snadnou údržbu

Kromě toho, že vám vysoká tloušťka nášlapné vrstvy ve spojení s kvalitním materiálem zaručí odolnou podlahu, je i údržba velice jednoduchá. Podlahu stačí zametat a pravidelně umývat. Pro údržbu vždy doporučujeme používat speciální čisticí prostředky, které krásu podlahy prodlouží i o několik let.

Rigidní podlaha se hodí i do koupelny a kuchyně

Díky tomu, že rigidní podlahy skvěle odolávají vlhkému prostředí a otěru, jsou vhodnou volbou i pro vaši kuchyni nebo koupelnu. Vhodnou volbou při rekonstrukci těchto místností může být i Experto Click SPC 50 nebo novinka Experto Click SPC 50 plus. Navíc jsou vhodné i pro podlahové vytápění, což oceníte nejen při pochůzce naboso.

Rigidní podlahy jsou pro interiéry vždy dokonalou volbou. Kromě bytového sektoru je možné některé druhy použít i v komerčním prostředí s různými stupni zátěže. Vše záleží na tloušťce nášplané vrtsvy. Abyste při výběru správné rigidní podlahy nešlápli vedle, nechte si poradit od odborníka, a to přímo od prodejce nebo vašeho podlaháře.               

PRO VÍCE INFORMACÍ NÁS KONTAKTUJTE! 
 Se vším Vám rádi poradíme